
Bez zisku podnikat nelze
Soukromí podnikatelé, kterým se daří vydělávat dost peněz, jsou na tom dobře. A ti, kteří to nedokážou, jsou na tom samozřejmě naopak docela bledě. O peníze totiž v podnikání jde, a to vždycky. Musí se vydělat tolik, aby se firma udržela v chodu, a pochopitelně musí zbýt i dost peněz na to, aby měl podnikatel sám z čeho žít. Bez splnění těchto podmínek to nemůže fungovat, ani kdyby si někdo na svém podnikání hodně zakládal.
Žádoucí příjmy ale nejsou v soukromém podnikání jistotou. Soukromníci musí pracovat, aby si vydělali, ale to, že pracují, jim ještě dost peněz nezaručuje. Nejsou to zaměstnanci, kteří udělají to, co mají udělat, a za to automaticky dostanou dohodnutý plat. V soukromé sféře dostane každý jenom to, co se mu skutečně podaří vydělat. Což je někdy výhodné, a to, když jsou zisky enormní, ale někdy to také není ani trochu potěšující, protože podnikání může znamenat i ztráty.
A co když někdo dočasně prodělává, ale je přesvědčen o tom, že zase bude líp? Co když někdo potřebuje překlenout těžké časy, aby se měl zase dobře? Pak může podpořit své podnikání s využitím hypotéky bez registru. Prostě si může někdy, v dobách nedostatku, peníze pro svoji firmu půjčit, smysluplně s nimi naložit a dočkat se oněch lepších časů, kdy to zase bude vynášet. A kdy se takové vypůjčené peníze samozřejmě splatí.
A proč by se měli podnikatelé rozhodovat při volbě půjčky, na kterou vsadí, pro nebankovní hypotéky? Jednoduše z toho důvodu, že nedaří-li se v podnikání právě skvěle, není podnikatel důvěryhodný a nikdo jiný mu zřejmě nepůjčí. Na rozdíl od nebankovní společnosti a její hypotéky, kterou může dostat každý, kdo se za ni dokáže zaručit zástavou nějakého toho nemovitého majetku. Což zvládnou soukromí podnikatelé často snáze než žádoucí prokazování své bonity někde v bankách, které se řídí jinými, přísnějšími pravidly.