Nákupy

Bereme si solární sprchu na dovolenou


Se solární sprchou se počítá na mnoha místech, velmi často například v zahrádkářských koloniích, na chatách a chalupách, a také u bazénu. Do bazénu bychom neměli vstupovat neosprchovaní, abychom jej nezanášeli potem, prachem a další nečistotou, a na zahradách a zahrádkách se sprcha hodí jak pro osobní hygienu, tak i pro čištění nářadí a obuvi.

sprchování venku

Solární sprchu si ovšem můžeme vzít i s sebou na dovolenou. Připadá vám tento výmysl příliš přitažený za vlasy? Domníváme se, že spíše naopak, sprcha se vám tu hodí pro celou řadu rozmanitých situací.

solární sprcha

Celodenní túra – pokud máte naplánovanou dovolenou v horách a máte například pronajatou horskou dřevěnici, bude se vám sprcha hodit venku na zahradě po celodenní túře. Jestliže je vás totiž víc a tamní bojler nestíhá ohřívat vodu pro sprchování deseti osob v chatě, venkovní sprcha může být v tomto směru nápomocná. Navíc ohřeje vodu zdarma, a pokud si hradíte náklady na ohřev vody, ještě ušetříte.

Sprchování venku – je velký rozdíl sprchovat se v interiéru, nebo venku v přírodě. Za slunečního svitu je to přímo úžasné a navíc tu nejste stísněni malými prostory sprchového koutu. Někomu sprchování ve sprchových koutech vadí, protože například trpí klaustrofobií. Kontakt s přírodou při sprchování je velmi příjemný, zatímco uvnitř chaty žádný kontakt s přírodou není.

Sprcha pro děti – jste-li na dovolené s dětmi, například v podobném horském prostředí, a zatímco vy si užíváte na terase při posezení u kávy, vaše děti vypustíte ven, aby si tu hrály a skotačily. Za hodinu dorazí zašpiněné, a bude-li voda ve sprchovací nádrži již ohřátá, mohou se tu pohodlně umýt a přichystat se k obědu. Děti mohou sprchování využít jako část zábavného programu, venku je hra s vodou zábavná a podporuje i lepší náladu. Je to vlastně takový přirozený přírodní antistres.